Naši peer mentoři

ALEŠ ČERNOHOUS

Aleš prodělal úraz míchy v bederní oblasti L1–2, a to v 25 letech. Rád fotografuje, cestuje, věnuje se počítačové grafice. Svou ženu Hedviku poznal až na vozíku a mají spolu tři krásné dcery. Pochází z Děčína, kde stále žije. Rád Vám pomůže objevit, že vozík neznamená konec hobby ani rodinného života.

E-mail: cernohous@czepa.cz
Telefon: 775 253 435

HANA DOLEŽALOVÁ

Hanka pochází z Vrchlabí. Úraz se této aktivní ženě stal při závodění na kole, má míšní lézi ve výšce Th4. Po úrazu dostudovala školu a dál se věnovala pohybu – na handbiku, monoski, běžkách pro sedící. Mezi její záliby patří i jachting, trail-o, plavání, vodní lyžování či badminton. Vychovává syna. Cokoliv ze svých zkušeností ráda předá dál.

E-mail: dolezalova@czepa.cz
Telefon: 774 566 979

JAN MATOUŠEK

Narodil se a žije ve Znojmě, a to se ženou a třemi pejsky. Úraz míchy v hrudní oblasti TH6–8 se mu stal v 18 letech při autonehodě. Díky podpoře kamarádů a rodiny se postupně vracel ke sportu, dodělal dálkově střední školu s maturitou. Sport mu dodává motivaci, je pro něj seberealizací, učí ho cílevědomosti. V para hokeji hraje za Zlín i reprezentuje Českou republiku. Díky tomu poznává skvělé lidi s podobnými osudy a cestuje po světě. Je hrdý, že je peer a je rád, že díky své zkušenosti může pomoci ostatním.

E-mail: matousek@czepa.cz
Telefon: 731 102 175

JAN MIKESKA

Je na vozíku po skoku do vody s poraněním míchy v krční oblasti C5. Znovu se učil najíst, obléct, postarat se sám o sebe. Ve zvládání nové situace i rekonstrukci domu mu pomohla rodina a kamarádi. Na školu, kterou studoval, se nemohl vrátit kvůli bariérám, ale vystudoval aplikované pohybové aktivity na Palackého univerzitě v Olomouci. Nyní žije na jihu Moravy, spolupracuje na vývoji aplikací pro Google. Ve volném čase se věnuje wheelchair rugby a v zimě lyžování na monoski. Cestuje, navštívil například Nový Zéland.

E-mail: mikeska@czepa.cz
Telefon: 773 116 221

MARIE NAHODILOVÁ

Žije v Jihlavě. Úraz se jí stal v roce 2009 při jízdě na koni. K poranění 12. hrudního obratle a čtyř bederních ještě dostala akutní encefalitidu se ztrátou funkčnosti levé poloviny těla. Po roce v rehabilitačních zařízením na tom byla psychicky špatně, ale později pochopila, že není jiné cesty, než je aktivní přístup k životu a odvaha postavit se čelem svému osudu. Marie znovu pracuje jako zdravotní sestřička (co má o nějaké to kolečko navíc) v Krajské nemocnici v Jihlavě. Miluje pohyb, ať už je to tanec, jóga či plavání. Hraje na klavír, zpívá, vystupuje. Maluje portréty a moc ráda čte.

E-mail: nahodilova@czepa.cz
Telefon: 608 858 988

TOMÁŠ MORAVIK

Kvadruplegikem C5–C6 se stal po autonehodě v roce 2011. Po rehabilitaci, na kterou vzpomíná dodnes v dobrém, zejména na profesionální přístup kvalifikovaného a zkušeného personálu, se nastěhoval do běžného bytu v Praze. Pracoval u nás v České asociaci paraplegiků – CZEPA a začal se věnovat rugby vozíčkářů. Nyní žije v Olomouci a ve svém volném čase se aktivně věnuje převážně hudbě a sportu.  Dobrovolně působí v European Spinal Cord Injury Federation.

E-mail: moravik@czepa.cz
Telefon: 608 797 990