Poradenství CZEPA doporučuje 98 % klientů

Sociální poradenství

Klienti odborného sociálního poradenství zhodnotili spokojenost se službou.

Spokojených uživatelů bylo 97 %.

Již více než 30 let poskytuje Česká asociace paraplegiků odborné poradenství, které zahrnuje poradenství sociálních pracovnic (Monika Kupková, DiS. a Bc. Hana Sixtová) a odborné poradenství specialistky na spinální problematiku (Zdeňka Faltýnková). Odborný tým asociace tak každodenně řeší zdravotně-sociální problematiku osob ochrnutých po poranění míchy, podporu často čerpají i osoby blízké a další zájemci s tělesným postižením.

Jsme si vědomi toho, že člověk se zdravotním postižením musí být ve stabilizovaném zdravotním stavu, bez druhotných komplikací (kterým je třeba intenzivně předcházet, případně je řešit s kompetentními odborníky), vybavený vhodnými kompenzačními pomůckami, žijící v individuálně bezbariérově upraveném prostředí. Měl/a by mít přiznané adekvátní sociální dávky (průkazy ZTP/P, příspěvky na péči a jiné), zajištěnou potřebnou péči a podporu. Proto se služba asociace CZEPA situací svých klientů zabývá komplexně a často opakovaně.

16. březen je mezinárodním dnem sociální práce. Při této příležitosti chceme poděkovat všem klientům, kteří službu asociace CZEPA využívají a zvláště těm, kteří v dotazníku spokojenosti, hodnotícím poskytování služby v roce 2020, vyjádřili svůj názor. Těší nás celkových 78 odpovědí, povzbudivé vzkazy a poděkování, i to, že 98,7 % respondentů by službu doporučilo dalším lidem. Děkujeme.

Pokud chcete sociální poradenství CZEPA využít, neváhejte nás kontaktovat:

V právních záležitostech, které se týkají tématiky osob se zdravotním postižením, ev. osob pečujících, mohou sociální pracovnice zprostředkovat konzultaci externí právničky Mgr. Radky Pešlové. V záležitostech odškodnění úrazů mohou sociální pracovnice zprostředkovat kontakt na advokátní kancelář s dlouholetou praxí.