Netradiční módní přehlídka „Každá jsme krásná“ nejen potěší, ale i pomůže

Tisková zpráva České asociace paraplegiků – CZEPA, z.s.

Omšelé, ale pravdivé rčení Šaty dělaj člověka je nadčasové a stále platí – ať už se nám to líbí, nebo ne. Musíme jednoduše vzít na vědomí, že nejsme jenom to, jací jsme, ale i to, jak vypadáme. A jelikož můžeme vypadat výborně bez ohledu na věk, pohlaví či zdravotní stav, je dobré být nad věcí a sledovat nadčasové trendy – a zároveň nezapomínat na sbližování se mezi sebou a nezištnou pomoc. Z těchto důvodů pořádají společně módní značka my.pled a charitativní secondhand Hvězdný bazar společnou charitativní akci nazvanou Každá jsme krásná. 

Součástí akce budou mimo jiné dechberoucí a běžným škatulkám se vymykající módní přehlídka, štědrá tombola i možnost pořídit si na sebe či pro sebe (případně pro své bližní) něco krásného. Proto jste i vy zváni do divadla Jatka 78 v pražské Holešovické tržnici na jednodenní akci, která se uskuteční 24. 3. 2024 od 14 do 18 hodin, přičemž v jejím rámci můžete mimo jiné:

  • pomoci dobré a záslužné věci, 
  • koupit si krásné oblečení pro radost, 
  • vidět netradiční módní přehlídku, 
  • zažít úžasnou atmosféru a zábavu.

Česká asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. provozuje projekt Hvězdný bazar a právě ředitelka CZEPA Alena Jančíková k meritu celé akce říká: „Je velmi těžké pro mnohé z nás, a to nejen na vozíku, si uvědomovat a prožívat vlastní krásu. Jsem ráda, že se Hvězdný bazar může této akce aktivně účastnit, neboť sebehodnota každého z nás je něco nesamozřejmého. Svou návštěvou a podporou dáte najevo lidem na vozíku, že jsou také krásní.“

Hvězdný bazar představí to nejlepší, co pro vás má. Nabídne secondhandové celosezónní kousky oblečení pro všechny. Celý výtěžek z prodeje půjde na pořízení auta speciálně upraveného pro vozíčkáře, které právě Hvězdný bazar pro svůj provoz potřebuje – více o sbírce naleznete zde.

Módní přehlídka české značky my.pled, která představí své portfolio plédů a ponč včetně novinek na rok 2024, a Hvězdného bazaru, bude výjimečná a v duchu hesla akce „Každá jsme krásná“ – na přehlídce totiž uvidíte, že každá žena je krásná, i když je třeba na vozíku, má snad pár kilo navíc či se nachází ve zralém věku.

Značka my.pled je spolu s CZEPA tvůrcem konceptu této akce. Spolumajitelka my.pled Kateřina Urban Samková k myšlence vzniku této přehlídky dodává: „‚Krásná jsme každá‘ je naším heslem již dávno, protože jako módní značka nabízíme ženám elegantní plédy a ponča, které neřeší ženskou konfekční velikost ani věk – a každou ženu zabalí do tepla a elegance. V minulosti jsme navrhovali pléd pro dámy na vozíku a z toho ve mně utkvěla myšlenka na módní přehlídku, která bude o ženách a pro ženy bez všech příkras. Opravdu věřím, že každá jsme krásná. Když si žena uvědomí svoji vnitřní krásu, bude zářit i navenek. A protože jsme chtěli akcí nejen potěšit, ale i pomoci, tak jsme se spojili s úžasným Hvězdným bazarem a připravili jsme tuto akci.“

Na co a na koho se můžete těšit?

Zcela jistě vás kromě hezkého a podnětného prostředí čeká celá řada zajímavých značek a produktů, u nichž si můžete pořídit něco hezkého či užitečného, co vám projasní, zkrásní či zpříjemní život. Bude opravdu z čeho vybírat, těšit se můžete například na:

A pokud máte rádi tombolu, nepřijdete zkrátka. A kdo nakoupí, může také odejít s dárkem od vážených partnerů této akce, jimiž jsou: obuvní značka Baťa, producent šumivého vína Bohemia Sekt, tvůrce sklářských produktů Crystalex, kosmetický brand Dermacol, dm drogerie či Matějovský, výrobce povlečení; v jednání jsou však i další partneři.

Nezapomeňte: Móda a krása jsou bez bariér

Připojte se k nám a objevte, jak sebevědomí a sebepřijetí mohou změnit váš pohled na svět. Naše akce je otevřená všem, kteří chtějí oslavit svou jedinečnost.

Mediálním partnerem akce je časopis Heroine.

Vstupné na akci je zdarma.

my.pled

my.pled je módní značka, která nabízí elegantní, praktické a originální řešení odívání pro každou příležitost a podtrhuje přirozenou ženskost. Nabízí ženám modely,, jež mají univerzální velikost, jsou vhodné pro každou postavu, poskytují volnost pohybu a nemačkají se. Všechny její výrobky jsou šity ručně v České republice. Ve všech kolekcích najdete unikátní a stylové plédy, ponča, oblečení a doplňky pro každý den a každou příležitost. 

Hvězdný bazar

Hvězdný bazar je charitativní obchod nejen s oblečením z druhé ruky, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy. Česká asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. provozuje již desátým rokem obchod v Jungmannově ulici. Pobočka v Karlíně je pobočkou novější a zapadá do pulzujícího a obchodně se rozvíjejícího Karlína. Prostor slouží mimo jiné i k setkávání, například nad šálkem dobré kávy. V Hvězdném bazaru pracuje 12 osob s hendikepem a práci zde najdou i vozíčkáři, protože obě prodejny Hvězdného bazaru jsou bezbariérové.

Kontakty

Alena Jančíková
ředitelka CZEPA
tel. č. 608 124 252
e-mail: jancikova@czepa.cz
web: http://czepa.cz

Kateřina Urban Samková
design&production my.pled
tel. č. 774 111 127
e-mail: katerina@mypled.com
web: https://www.mypled.com